​ .
top of page

עיצוב לוגו לעסקים - לוגו בעיצוב אישי כתהליך ממיתוג ובניית שפה גרפית

לכל המיתוג לחצו על הלוגו

כל מה שרציתם לדעת על עיצוב לוגו

עיצוב לוגו ומיתוג עסקי

מהם הפרמטרים החשובים שהופכים את הלוגו לנכון וטוב?

ישנם כמה פרמטרים חשובים שיהפכו את הלוגו שלנו ללוגו טוב ונכון ולא רק ללוגו יפה. זכרו! הלוגו נועד בעיקר לקהל היעד שלנו ומטרתו למשוך את הקהל הנכון.

בידול ומקוריות הלוגו צריך להיות ייחודי, יצירתי עם רעיון חזק וחשוב שיהיה שונה מהמתחרים / מהקולגות שלנו.

 

רלוונטי לתחום בו אנו עוסקים הלוגו צריך לשקף את התחום שאנו עוסקים ולשדר את הערכים החשובים של העסק.

 

לוגו מינימליסטי זכיר וקליט ככל שהלוגו מינימליסטי בקו נקי למוח הרבה יותר קל לזכור את הלוגו. לכן, חשוב לא להשתמש בכמה סמלים בלוגו אחד, לוגו שמורכב מהרבה סמלים יוצר עומס בעיניים.

מעט צבעים רצוי שהלוגו יהיה עם מעט צבעים כדי שלמוח שלנו יהיה קל לזכור אותו, לוגו עם הרבה צבעים ומעברי צבע הופכים את הלוגו לעמוס בעיניים. זה נכון שיש לוגויים טובים גם עם 4 צבעים, במקרים שיש סיבה מוצדקת כמו למשל: לוגו למוצרים לילדים, הצבעוניות לעיתים מתבקשת, אבל עדיין חשוב שיהיה שימוש נכון בצבעים ורצוי ללא מעברי צבע.

 

מעט פונטים - רצוי להשתמש בפונט 1, שמשקף את התחום שלנו, למעצבים גרפיים יש מאות פונטים שנקנו מחברות פונטים ושניתן להשתמש בהם בצורה חוקית, ובכך יש להם אפשרות להתאים במדויק יותר את הפונט לתחום העיסוק.

לעיתים כשיש סלוגן אנו נשתמש בפונט בכתב יד שנותן תחושה של מסר יותר אישי. שימוש בכמה פונטים יוצר עומס בעיניים ולמוח קשה יותר לזכור את הלוגו.

מה זה לוגו?

לוגו הוא למעשה סמל - סימן ההיכר של העסק / חברה / ארגון / שירות / מוצר וכד'. הלוגו מורכב משם, סלוגן או משפט שמתאר את העסק, מאלמנט גרפי / סמל, פונט מתאים וצבעים. חשוב שהלוגו יהיה קליט וזכיר ויעביר את המסר בצורה ברורה ומהירה, שיבינו מה עומד מאחורי העסק.

 

הלוגו הוא המוטיב החשוב ביותר במיתוג שמכתיב את כל השפה הגרפית, הוא מוטמע בכל מוצרי הפרסום של העסק, ברשתות החברתיות ובנכסים הדיגיטליים שלנו, הוא צריך לשקף את הערכים החשובים של העסק וככל שנתמיד להשתמש בו בכל מוצרי הפרסום שלנו כך יתחברו אלינו ויזכרו אותנו ועם הזמן נהפוך למותג מוכר.

לוגו טוב ישדר מסר נכון ומדויק וימשוך אליו את קהל היעד המתאים ויעביר את הערכים החשובים של העסק, ייצר אמינות ומקצועיות לצופה. הלוגו חשוב שיהיה טוב ונכון ולא בהכרח יפה. הלוגו למעשה נועד לקהל היעד שלנו. 


הלוגו למעשה מפרסם אותנו גם כשאנחנו לא נוכחים אם זה על שלטים, מודעות בעיתון, רול-אפ, חתימה במייל, ברשתות חברתיות, באתר ובכל הנכסים הדיגיטליים שלנו ולכן חשוב שהוא יהיה מוטמע על כל פרסום ופריט עיצובי / מיתוגי שלנו על מנת למשוך את הלקוחות הפוטנצייאלים שלנו.

לוגו בעיצוב אישי

כשיש לנו לוגו יחודי ואישי שמאפיין את הערכים שלנו, אנחנו בולטים יותר, משדרים עסק מקצועי ולא חובבני, יוצרים רושם חיובי אצל הלקוח, בכל פעם שיראו את הלוגו שלנו על כל פריט עיצובי (פריט מיתוגי) יזכרו ויתחברו אלינו ויסמכו עלינו ובסופו של דבר נהפוך למותג בעיני הלקוחות והסביבה שלנו.

שלב רביעי -  שיתוף דוגמאות הלוגו עם הלקוח

הלקוח מקבל במייל 3-4 דוגמאות של עיצוב ללוגו בהתאם לאפיון ולתיאום ציפיות עם בעל העסק.

שלב חמישי - בחירת הלוגו

הלקוח משתף אותי בבחירת הלוגו המועדפת עליו, בנוסף אני גם מייעצת ללקוח מהי הבחירה הכי נכונה עבורו ועבור קהל היעד שלו.

 

שלב שישי - תיקונים קוסמטיים ללוגו מדויק

תיקונים קוסמטיים אחרונים עד לקבלת לוגו מדויק.

 

שלב שביעי - לוגו חדש נולד

לוגו חדש נולד וכעט אפשר להטמיע את הלוגו בכל פרטי המיתוג של העסק.

 

שלב שמיני ואחרון - תחילת תהליך המיתוג

לאחר שנבחר הלוגו, מתחילה להיווצר שפה גרפית ומתחילים בתהליך המיתוג ומעצבים את כל פרטי המיתוג בין אם זה מוצרים לדפוס כגון: פרופקט, ניירת עסקית, פולדר וכד'.... ובין אם זה מוצרים לדיגיטל, לרשתות החברתיות ולכל הנכסים הדיגיטליים של העסק. כך בצורה עקבית נוצרת שפה ויזואלית, שפה מיתוגית לעסק שמזוהה עם הסביבה ויוצרת תדמית וזהות עסקית לעסק.

רוצים להתייעץ איתי

בקשר ללוגו שלכם?

השאירו פרטים ואחזור אלייכם

השלב הראשון – תשאול הלקוח

לאחר שיחה עם הלקוח, הוא ממלא טופס אפיון עם שאלות ממוקדות על מנת להכיר את העסק והשירותים לעומק

 

שאלות לדוגמה

?מי קהל היעד

?מה הייחוד של העסק שמבדל אותו מהמתחרים

?כמה זמן העסק קיים

?מהם הערכים החשובים

?מי הם המתחרים העיקריים של העסק

ועוד שאלות שמכוונות אותי לעצב בצורה מדויקת את הלוגוהתשאול בין היתר עוזר לבעל העסק לדייק יותר את השירותים שלו ואת קהל היעד.

 

השלב השני – סקיצות ורעיונות

בשלב הזה אני מזקקת את הדברים החשובים מתוך דף התשאול של הלקוח, כגון: ערכים חשובים שהלוגו צריך לשדר, בודקת מי המתחרים ומכינה כמה סקיצות ידניות, מקבלת השראת באינטרנט עד אשר אני מצליחה שיהיו לי כמה סקיצות עם רעיות טובים.

 

שלב שלישי - ביצוע הלוגו בתוכנה גרפית

לאחר שיש לי רעיונות אני מתחילה לעצב את הלוגו בתוכנה גרפית שנקראת אילוסטרייטור, זוהי תוכנה וקטורית מדויקת מאוד, המאפשרת לעצב בדייקנות את הלוגו, במקביל אני בודקת אפשרויות של צבעים ופונטים מתאימים, לעיתים אותו לוגו יכול לשדר משהו אחר בצבעים ובפונטים שונים. לבסוף אני מעצבת 3-4 דוגמאות שונות.

מהם השלבים לעיצוב לוגו?

 

שלב ראשון - תשאול ואפיון העסק

 

שלב שני -  סקיצות ורעיונות

 

שלב שלישי - ביצוע הלוגו בתוכנה  גרפית הנקראת אילוסטריטור

 

שלב רביעי -  שיתוף דוגמאות הלוגו  עם הלקוח בשיחת זום

 

שלב חמישי - בחירת הלוגו, לעיתים מתלבטים בין 2 דוגמאות

 

שלב שישי - תיקונים אחרונים עד אשר יש לוגו מדויק

 

שלב שביעי - לוגו סופי לשימוש לאחר תיקונים

שלב שמיני ואחרון - הטמעת הלוגו והתחלת תהליך המיתוג

bottom of page