מה הופך את הלוגו ללוגו טוב ולא רק לוגו יפה

עודכן ב: 24 מאי 2020

אז מה זה לוגו ומה תפקידו?

לוגו הוא למעשה סמל - סימן ההיכר של עסק / חברה / ארגון / שירות / מוצר וכדומה ואמור לייצג אותנו ולשקף את הערכים שלנו על מנת שנהיה מזוהים עם הסביבה ובין היתר למשוך את קהל היעד שלנו.

הלוגו הוא הדבר הראשון שרואים בפרסום, לדוגמה בהצעת מחיר, בשלט, חתימה למייל, כרטיסי ביקור, באתר, ברשתות החברתיות ולמעשה בכל פרסום של העסק.

הלוגו מייצג את העסק שלנו ומשאיר רושם ראשוני של עסק מקצועי, אמין והוא למעשה מפרסם אותנו גם כשאנחנו לא בסביבה ומוטמע בכל מוצרי הפרסום, ברשתות החברתיות ובנכסים הדיגיטליים שלנו.

הלוגו מבדל את העסק לנו מהמתחרים / מהקולגות שלנו.


אז מה הופך את הלוגו שלנו ללוגו טוב?

ישנם כמה פרמטרים חשובים שיהפכו את הלוגו שלנו ללוגו טוב ונכון

חשוב שהלוגו יהיה קליט וזכיר ויעביר את המסר בצורה ברורה ומהירה, מספיק מבט מהיר שיבינו מה עומד מאחורי העסק.

בידול ומקוריות הלוגו צריך להיות ייחודי, יצירתי עם רעיון וחשוב שיהיה שונה מהמתחרים / מהקולגות שלנו.

רלוונטי לתחום בו אנו עוסקים הלוגו צריך לשקף את התחום שלנו ולשדר את הערכים החשובים של העסק.

מעט צבעים רצוי שהלוגו יהיה עם מעט צבעים כדי שלמוח שלנו יהיה קל לזכור אותו, לוגו עם הרבה צבעים ומעברי צבע הופכים את הלוגו לעמוס בעיניים. זה נכון שיש לוגויים טובים גם עם 4 צבעים, במקרים שיש סיבה מוצדקת כמו למשל: לוגו למוצרים לילדים, הצבעוניות לעיתים מתבקשת, אבל עדיין חשוב שיהיה שימוש נכון בצבעים ורצוי ללא מעברי צבע.

מעט פונטים - רצוי להשתמש בפונט 1, שמשקף את התחום שלנו, למעצבים גרפיים יש מאות פונטים שנקנו מחברות פונטים ושניתן להשתמש בהם בצורה חוקית, ובכך יש להם אפשרות להתאים במדויק יותר את הפונט לתחום העיסוק.

לעיתים כשיש סלוגן אנו נשתמש בפונט בכתב יד שנותן תחושה של מסר יותר אישי.

שימוש בכמה פונטים יוצר עומס בעיניים ולמוח קשה יותר לזכור את הלוגו.

לוגו מינימליסטי ולא להשתמש בריבוי סמלים בלוגו אחד, כשיש כמה סמלים בלוגו אחד זה יוצר עומס בעיניי, ככל שהלוגו מינימליסטי בקו נקי למוח הרבה יותר קל לזכור את הלוגו.


דוגמאות למותגים גדולים עם לוגו טוב:

nike, waze, סטימצקי, אגד, חברת החשמל, apple

הלוגויים האלה בקו מאוד מינימליסטי, עם רעיון מקורי וטוב שמצליח להעביר במהירות את המסר והערכים של המותג ולכן אנחנו זוכרים את הלוגו בקלות, כך זה בדיוק גם בעסקים הקטנים. ככל שהלוגו מינימליסטי, זכיר קליט עם רעיון יצירתי וחכם כך יזכרו את הלוגו ואת המותג יותר טוב.מה ההבדל בין לוגו ראשוני מכל מיני אפליקציות ואתרים לבין לוגו שהוא חלק מתהליך מיתוג שעוצב ע"י מעצב/ת גרפי/ת?


ראשית כל חשוב להבין באיזה שלב אתם נמצאים בעסק:

האם רק פתחתם את העסק ועדיין לא ברור לכם מי קהל היעד?

האם אתם יודעים בדיוק מהם השירותים שלכם?

האם אתם יודעים מהם הערכים שאתם רוצים לשדר?

האם אתם מכירים את השוק והמתחרים שלכם, או שאתם כבר עסק שעובד כמה שנים שמכיר את הקהל שלכם וחשוב לכם לשקף את הערכים שלכם דרך הלוגו והשפה המיתוגית?

במידה והעסק שלכם ממש בתחילת דרכו יכול להיות שלוגו ראשוני יתאים לכם ואז ניתן לבנות את הלוגו באחת האפליקציות / האתרים שיש היום בשוק במחיר מוזל. חשוב לדעת מהם היתרונות וחסרונות של אתרים ואפליקציות מסוג זה.


היתרונות:

• עלויות נמוכות

• תהליך הכנה מהיר, תוך מס' ימים מקבלים את הלוגו


החסרונות:

• אייקון ללא בלעדיות - הלוגו הוא למעשה סוג של אייקון, מאחר ואינו ייחודי ואינו אישי הלוגו יכול להופיע גם בעסקים נוספים.

• לוגו כללי - הלוגו למעשה הינו תבניתי ואינו מעוצב כחלק מכל מהמיתוג הכולל חשיבה שמשקפת את ערכי העסק מה שגורם לחוסר בידול מבחינה ויזואלית לעסק.

• קובץ תמונה באיכות ירודה, רוב האפליקציות והאתרים מספקים קובץ תמונה מסוג jpg ולא קובץ וקטורי בפורמט pdf

• מבחר מועט של פונטים במיוחד בעברית.

• שימוש מוגבל – לוגו שנועד בעיקר לשימוש באינטרנט.


לסיכום:

בלוגו ראשוני כשהעסק עדיין לא לגמרי התגבש ניתן להשתמש בבניית לוגו דרך אפליקציות ואתרים שמכינות לוגו במחיר מוזל שנועד בעיקר לשימוש באינטרנט.


במידה והעסק שלכם מגובש וקיים כבר מעל שנה ואתם רוצים שתהיה לכם תדמית וזהות עסקית ברורה ומדויקת שתשקף את הערכים שלכם, חשוב שיהיה לכם לוגו ייחודי בעיצוב אישי שמותאם במדויק לעסק שלכם, שיעזור לכם לבלוט ולהביא את הלקוחות המדויקים. זה השלב לפנות למעצב/ת גרפית שמתמחה בתחום המיתוג שלאחר אפיון מדויק ת/יעצב לכם לוגו שיהיה מזוהה רק איתכם ויהווה חלק אינטגרלי מכל המיתוג והשפה הגרפית ותביא לידי ביטוי את הערכים שלכם בצורה ויזואלית. בעזרת המיתוג הנראות שלכם תהיה טובה, מקצועית ומושכת יותר ומזוהה רק עם העסק שלכם, כך שכל אחד יוכל לזהות אותכם באינטרנט ומחוץ לאינטרנט.


לשיחת ייעוץ התקשרו: 054-7703810

ניתן גם לשלוח ווצאפ

api.whatsapp.com/send?phone=972547703810&text=#

ריקי כהן זליג | מעצבת גרפית

מיתוג עסקי | עיצוב גרפי | בניית אתרים

מעצבלוגו#עיצובלוגו#לוגולעסק #מה זה לוגו?81 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול