שאלות ותשובות נפוצות בעיצוב גרפי 

שאלות ותשובות נפוצות הקשורות ללוגו

האם כל עסק צריך לוגו?


בעידן התחרותי של היום כל בעל עסק צריך שיהיה לו ללוגו, הלוגו הוא הפנים של העסק והסמל הויזואלי הראשון שאנו רואים, הלוגו מפרסם אותנו גם כשאנחנו לא נמצאים אם זה על על שלטים, ברשתות חברתיות, באתר ובאמצעי שיווק נוספים. כמו שלכל אדם יש שם כך גם עסק חשוב שיהיה לו שם זהות ובידול, תפקידו של הלוגו בין היתר לבדל עסק מהמתחרים שלו. אנחנו נמצאים בעולם מאוד תחרותי ורווי במגוון גדול של עסקים ומתחרים, בעל עסק שלא יהיה לו לוגו יעלם ויהיה לו קשה פרסם את עצמו. ללוגו תפקידים רבים כמו: בידול מהמתחרים שלנו, לשדר ערכים מסויימים ולעביר מסר מאוד ברור. לוגו טוב ונכון צריך להיות מינימומום בקו נקי ולשדר מקסימום, לכן חשוב מאוד שבלוגו לא יהיו הרבה סמלים, מומלץ 2 צבעים ופונט 1, מכוון שככל שיש הרבה פרטים כך יהיה קשה למוח לזכור את הלוגו שלנו.
האם הלוגו צריך להיות יפה?


יופי זה עניין סובייקטיבי, לכן, תמיד יהיו כאלה שיאהבו או לא יאהבו את הלוגו שלנו. מה שחשוב שהלוגו יהיה נכון. הלוגו למעשה נועד לקהל היעד של בעל העסק והוא צריך להעביר מסר וערכים מסוימים. לדוגמה הלוגו של פרטנר, הרבה אנשים לא אוהבים את הלוגו, אבל הלוגו טוב ומעביר את המסר הנכון של תקשורת, חיבור המסר העיקרי של חברת פרטנר הוא תקשורת ומענה ללקוח בעולם הדיגיטלי שבו אנו חיים. המסר מועבר בלוגו בצורה מושלמת על אף שהוא נחשב ללוגו שלא כולם אוהבים את המראה שלו. הוא פשוט קליט ומעביר מצויין את המסר של תקשורת וחיבור.
מה הופך לוגו ללוגו טוב?


ישנם כמה פרמטרים חשובים שיהפכו את הלוגו שלנו ללוגו טוב: - מינימליסטי פשוט וקליט שהמוח יוכל לזכור אותו בקלות רבה - כמה שפחות צבעים, עדיף 2 צבעים - פונט 1, לא יותר מ-2 פונטים ורק אם יש לכך סיבה מוצדקת - סמל 1 ולא ריבוי בסמלים - חשוב שהלוגו יהיה יצירתי ושונה מהמתחרים - הלוגו צריך להיות רלוונטי לערכים ולתחום שאותו הוא מייצג זכרו לוגו אמור לשדר מקסימום ערכים במינימום קווים !
האם הלוגו שלך ייחודי רק לבעל עסק 1?


הלוגו שאני מעצבת ייחודי ויש רק 1 כמוהו. אין שני לוגויים שעיצבתי שהם זהים.
האם עסק צריך שבלוגו שלו יהיה סלוגן?


לא בהכרח, הסלוגן מבטא ומשקף ערכים מסויימים שלנו, אם הסלוגן קליט וזכיר זה עוזר לנו לזכור את המותג בקלות. לרוב המותגים הגדולים יש סלוגן. אפשר גם משפט עד 5 מילים שמסביר את מהות העסק.
מה זה לוגו טיפוגרפי?


לוגו טיפוגרפי הוא לוגו שבנוי מהאותיות של הלוגו בלבד, האות/הפונט יהיה שונה ומיוחד ויחזק את המסר שהלוגו מעביר. לוגו מהסוג הזה הוא קליט ומתוחכם, לעיתים בתוך הפונט תסתתר צורה המרמזת לנו על משהו מסויים שמקשר אותנו ויזואלית למותג. דוגמה מעולה הלוגו של חברת FEDEX, חברת המשלוחים הגדולה בעולם. שימו לב שבין האותיות EX מסתתרת הצורה חץ שמדגישה לנו את המהירות של חברת השליחויות ואת החדשנות בה דוגלת החברה. הלוגו מתוחכם, פשוט, קליט וזכיר ומעביר את המסר מצויין. הלוגו זכה לפרסים גדולים ברחבי העולם.

שאלות ותשובות נפוצות הקשורות למיתוג

למה טבק פרימיום עם אזהרות עולה יותר מטבק במשקל?


טבק פרימיום עם אזהרות הנמכר ב- 60 גרם הוא טבק שמיובא לארץ באופן חוקי ולכן בכניסה לארץ מחוייב בתשלום מס גבוה. מי שקונה לדוגמא בחנות חבילת זומו ב-42 ש"ח – כ- 24 ש"ח הולכים ישר לקופת המדינה! זו אחת הסיבות למחיר הגבוה יחסית של טבק הפרימיום החוקי לבין הטבק במשקל. בנוסף טבק פרימיום המיוצר באירופה וארה"ב, תחת פיקוח ממשלתי ובעל רישיון משרד הבריאות והרשויות המתאימות, דבר המייקר את עלויות הפיתוח של המוצר.
האם טבק פרימיום לנרגילה בריא יותר מטבק במשקל?


בהחלט כן, יחד עם זאת אין אנו מעודדים עישון אך ניתן לומר כי טבק פרימיום לנרגילה מיוצר תחת פיקוח ממשלתי בארצות בהן הוא גדל ולכן חייב לעמוד בסטנדרטים מחמירים של גידול לעומת טבק במשקל הגדל ללא פיקוח ובמקרים רבים מושקה במי קולחין (ביוב) ונעשה שימוש בחומרים מדבירים המסכנים את הבריאות. במטעי הגידול של טבק הפרימיום ההדברה נעשית בפיקוח ממשלתי ונעשה שימוש בחומרי הדברה אורגניים שאינם מסכנים את הבריאות. להרחבה בנושא כנס למאמר ההבדל בין טבק פרימיום לנרגילה לטבק לנרגילה במשקל
האם טבק פרימיום לנרגילה מחזיק יותר זמן מטבק במשקל?


חד משמעית, כן! ראש של טבק במשקל יחזיק בין 15-30 דק ואילו ראש של טבק פרימיום יכול בכיף לספק לך 90-120 דקות של עישון, תלוי בסוג הטבק ואיכות הראש בו אתה משתמש. למשל עישון טבק פרימיום לנרגילה כמו זומו, פומארי או עגלי בראש אלפקה איכותי יכול להימשך עד 120 דקות בכיף.
האם לטבק פרימיום לנרגילה יש תאריך תפוגה?


כאשר אתם קונים טבק פרימיום יש לו בד''כ תאריך תפוגה לתקופה של שנתיים. מעבר לתקופה זאת הטבק מאבד מהטריות שלו, הטעם נחלש וכל חווית העישון תהיה טובה פחות וגם בטוחה פחות לעישון. כאשר מדובר בטבק במשקל שמאוחסן בתנאים לא תנאים ואין עליו שום פיקוח ממשלתי לגבי טריות, תאריך תפוגה וכו' אתם עלולים למצוא את עצמכם מעשנים טבק בן כמה שנים שלא ממש הייתם רוצים להכניס לגוף שלכם.
מה ההבדלים בטעמים בין טבק פרימיום לטבק במשקל?


טבק פרימיום מתאפיין בתמציות איכותיות המשלבות מרכיבים איכותיים יותר עם טעמים חזקים יותר, מה שמוביל לחווית עישון מהנה ואיכותית יותר מטבק במשקל. חברות טבק הפרימיום כמו זומו, פומארי ועגלי מציעות קשת רחבה של טעמים ושילובים כך שאין מצב שלא תמצא משהו מעניין שעדיין לא ניסית ותאהב.

אם יש לכם עוד שאלות בכל מה שקשור למיתוג ועיצוב גרפי

מוזמנים לכתוב לי בווצאפ, אשמח לענות

ולהכניס לכאן את השאלות והתשובות

ריקי כהן זליג - מעצבת גרפית: 054-7703810